Wymiana opon

Wymiana opon na felgach

aluminiowych i stalowych

 

Opony są niezwykle ważną częścią naszego auta. Wpływają na bezpieczeństwo nasze i naszych pasażerów, komfort jazdy, prowadzenie, podatność auta na wejście w poślizg – a to tylko wierzchołek góry lodowej.

 

Nie każdy z nas to wie, że aż 35% paliwa zużywane jest na pokonywanie sił tarcia pomiędzy oponami a nawierzchnią! Chwila zastanowienia nad tą liczbą pozwoli uświadomić sobie, jak ważne jest, byśmy mieli dobre ogumienie. Budowa opony, stopień jej zużycia, jej rozmiar – wszystko ma znacznie. Dlatego tak ważna jest regularna wymiana opon oraz ich kontrolowanie.

 

Nasi pracownicy będą służyć Państwu fachową opinią podczas wyboru opon zarówno do samochodów osobowych, jak i dostawczych z naszej oferty. Prowadzimy również profesjonalną wulkanizację z wykorzystaniem najnowszych urządzeń dostępnych na rynku.

 

Opony są najbardziej ignorowanym i niedocenianym elementem pojazdu. Dla wielu kierowców są tylko łącznikiem samochodu z powierzchnią po której się auto porusza. Jednak aby zapewnić doskonałą trakcję przyspieszenia, kierowania i zatrzymania, ważne jest aby opona była odpowiednio dobrana do danego samochodu. Służymy pomocą przy wyborze opon, fachową wiedzą i doradztwem, abyś mógł w pełni wykorzystać potencjał kupowanego ogumienia.

Skontaktuj się
i skorzystaj z naszych usług

 

Zadzwoń do nas
serwis volvo zadzwoń 61 64 64 054

 

lub napisz:
napisz do serwis volvo serwis@serwisvolvo.pl

Napisz wiadomość

Kompleksowa wymiana opon na każdy sezon

 

Wymiania opon na zimowe

 

 • Opony zimowe pozostają elastyczne w temperaturze poniżej 7 ° C, aby zapewnić Ci niezbędną przyczepność w warunkach zimnej pogody.
 • Redukują drogę hamowania na zimnej, mokrej, oblodzonej i zaśnieżonej drodze w porównaniu do opon całorocznych bądź letnich
 • Zapewniają większą kontrolę trakcji podczas hamowania z użyciem ABS,
 • Zapewniają lepszą kontrolę trakcji i stabilność pojazdu z napędem 4×4 w zimowych warunkach pogodowych.
 • Według danych statystycznych, pojazdy posiadające zimowe opony, w okresie zimowym mają o 40% mniejsze szanse na udział w kolizji niż pojazd poruszający się na oponach całorocznych
 • Opony zimowe podczas eksploatacji w warunkach letnich bardzo szybko się zużywają i ze względu na skład mieszanki, która zimą w niskich temperaturach ma być elastyczna, latem przy wysokich temperaturach podczas hamowania znacznie wydłuża drogę hamowania i opona dużo szybciej traci przyczepność do podloża

 

Wymiana opon na letnie

 

 • Opony letnie pozostają bardziej elastyczne w wyższych temperaturach, aby zapewnić niezbędną przyczepność gdy jest ciepło
 • Redukują drogę hamowania na suchej bądź mokrej nawierzchni, ale największą efektywność mają w temperaturach powyżej 7 stopni
 • Zapewniają mniejsze opory toczenia, ze względu na inną konstrukcję bieżnika, dzięki czemu samochód mniej spala paliwa
 • Zapewniają lepszą przyczepność przy wyższych prędkościach podczas jazdy na zakrętach
 • Wykonane są z twardszej mieszanki niż opony zimowe bądź całoroczne, i w wysokich temperaturach mniej się zużywają

 

Wymiana opon na całoroczme

 

Opony całoroczne, wykonane są z mieszanki pośredniej pomiędzy zimowymi a letnimi oponami, zapewniając przyczepność w temperaturach umiarkowanych i tak naprawdę nie zastąpią bezpieczeństwa jakie dają nam zimą opony zimowe a latem opony letnie

Jak przedłużyć żywotność opon ?

 

Pamiętaj – dbając o opony zdecydowanie przedłużasz ich żywotność i użyteczność. A zmniejszając zużycie opon, po prostu oszczędzasz pieniądze.

 

Ciśnienie w oponach

 

Badania wykazały, że do 70% pojazdów na drodze ma co najmniej jedną oponę niedopompowaną. Regularna kontrola ciśnienia w oponach, pomoże przedłużyć żywotność opon i zmniejszenie zużycia paliwa. Kiedy sprawdzać? Kiedy tylko jesteś przy samochodzie albo tankujesz paliwo na stacji. Szybki rzut oka poinformuje Cię natychmiast o znacznie obniżonym ciśnieniu. Pomiar ciśnieniomierzem możesz wykonywać raz na miesiąc, ważne, aby przed każdą dłuższą trasą upewnić się, że jest wszystko prawidłowo.

 

Geometria kół

 

Żle ustawiona zbieżność kół może powodować nierównomierne, a czasem nawet wręcz bardzo szybkie, zużycie opon. Naturalne jest, że zbieżność kół zależy od eksploatacji pojazdu, i szczególnie gdy pojazd jest prowadzony po wyboistych drogach, warto kontrolować geometrię kół co sezon. Szczególnie zwróć uwagę na to kontrolując ciśnienie w oponach lub podczas gdy przeprowadzana jest wymiana opon pojazdu. Również, jeżeli masz wrażenie, że samochód ciągnie w jedną stronę lub że kierownica nie jest na środku podczas jazdy prosto, warto abyś sprawdził natychmiast opony i udał się na ustawienie zbieżności. Pamiętaj, że nacięta opona może pęknąć w każdej chwili.

 

Wyważanie kół

 

Właściwa równowaga koła zapobiega niepotrzebnemu zużyciu opon, układu kierowniczego oraz elementów zawieszenia, a także zapewnia bardziej przyjemne wrażenia z jazdy. Balans koła ustala się zazwyczaj podczas wymiany opon na nowe bądź inne sezonowe. Pierwszym sygnałem, że opona jest źle wyważona bądź coś się stało z balansem opony, odczujesz na kierownicy w postaci wibracji, szczególnie podczas szybkiej jazdy. Wówczas na pewno konieczne jest wyważanie kół bądź też wymiana opon.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 serwisvolvo.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.