Wymiana klocków i tarcz hamulcowych Volvo

Naprawa hamulców Volvo to odpowiedzialne zadanie. Samochody Volvo wyposażone są w hamulce przeznaczone do synchronicznej pracy z maksymalną wydajnością. Dlatego tak ważny jest regularny serwis i naprawa hamulców. Bezpieczeństwo nie ma ceny . Serwisując u nas jakikolwiek element układu hamowania, dajemy Ci pewność, że dostajesz bezpieczne i sprawdzone części za każdym razem. Fachowa wymiana klocków hamulcowych Volvo jest rzeczą niezbędną. Nieprawidłowo bowiem dobrane części układu, mogą prowadzić do zwiększonego hałasu i szybszego zużycie elementów ciernych.

Kiedy wymieniać klocki hamulcowe?

Odpowiedź na to pytanie, tak naprawdę zależy od tego, w jaki sposób jeździsz swoim Volvo. Każdy kierowca podróżujący na dłuższych dystansach, nie jeżdzący w agresywny sposób, zużyje klocki hamulcowe nawet po 50 tysiącach kilometrów, a poruszając się tym samym samochodem po mieście, od świateł do świateł, prawdopodobnie zużyje klocki hamulcowe już po 20 tysiącach kilometrów. Dlatego też, wymiana klocków hamulcowych w Twoim Volvo nie zawsze będzie taka sama jak u innego kierowcy

Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe?

Podczas każdej wymiany klocków hamulcowych należy się dokładnie przyjrzeć w jakim stanie są tarcze hamulcowe naszego auta. Niewielkie rowki pojawiające się na obwodzie obwodowe nie są jeszcze powodem do paniki, jednakże absolutnie niedopuszczalne jest pozostawienie tarcz z pęknięciami czy wyszczerbieniami bądź wybrzuszeniami. Każda forma odkształcenia czy też uszkodzenia tarczy hamulcowej, zagraża bezpieczeństwu prowadzenia auta. Parametrem kwalifikującym tarcze do wymiany poza uszkodzeniami opisanymi powyżej jest jej zużycie czyli wymiar minimalny – grubość tarczy na styku tarcza – klocek hamulcowy. Podczas każdego przeglądu czy wymiany klocków hamulcowych sprawdzamy wymiar tarcz hamulcowych – jeżeli tarcze są poniżej wymiaru minimalnego należy je wymienić na nowe.

Bezpieczeństwo na drodze

Klocki hamulcowe zużywają się zdecydowanie szybciej niż tarcze i dlatego nie zawsze trzeba wymieniać je jednocześnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że ściśle ze sobą współpracują i muszą być sprawne w każdy warunkach, dlatego też ich wybór musi być przemyślany. Na hamulcach nie warto oszczędzać, nawet kupując popularne zamienniki warto pamiętać, że bezpieczne hamowanie jest bezcenne. Wymiana klocków hamulcowych bądź też tarcz hamulcowych w naszym serwisie, zawsze jest usługą priorytetową, gdyż bez tego, nie można pozwolić aby samochód znów ruszył w drogę.

Zapraszamy do nas wszystkie samochody Volvo na akcję "HAMUJ NA CHŁODNO" Zakres akcji dotyczy układu hamulcowego samochodów marki Volvo. Tarcze, szczęki i klocki hamulcowe do 25.08 2019 rabatowane 12%. Nie czekaj, zadbaj o bezpierczeństwo swoje i swoich najbliższych i umów się na wizytę u nas 61 64 64 054. Prosimy powołać się na Akcję "HAMUJ NA CHŁODNO".

Opinie naszych klientów

Krzysztof Grajzer

"No cóż serwisuję swoje volvo w tym warsztacie w zasadzie od początku od jego istnienia, co prawda mam starą V40 ale staram się onią dbać i gdyby nie ten serwis napewno nie była byc tak dobrym stanie..."

Damian Urban

"Profesjonalizm!!! Szacun za obsługę klienta!!"

Mikołaj Krawczyk

"Serwis bardzo dobry, jak na razie mnie nie zawiedli jestem tu już kolejny raz."
Powrót do góry