Czyszczenie i serwis klimatyzacji

W okresie jesiennym polecamy usługe odgrzybiania samochodu Ozonem! Ozonowanie klimatyzacji jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów z całego układu klimatyzacji i z wnętrza samochodu.

Ozon jest gazem i dzięki temu dociera dosłownie w każdy zakamarek zarówno układu klimatyzacji jak i całego wnętrza. Prawidłowo przeprowadzone ozonowanie sprawia, że działaniu ozonu poddana jest cała tapicerka łącznie z podsufitką.

Pozbywanie się uciążliwych i uporczywych zapachów za pomocą ozonu nie polega na ich maskowaniu, ale na usuwaniu poprzez utlenianie związków chemicznych, w tym również tych, o przykrym zapachu.

 Cena ozonowania - 50 zł.

Gdy temperatura na zewnątrz wzrośnie i będzie konieczność korzystania z klimatyzacji, zapraszamy na uzupełnienie czynnika  oraz wymianę oleju w sprężarce i dodanie barwnika. Podczas serwisu klimatyzacji wymieniamy bądź uzupełniamy czynnik chłodzący – gaz, olej smarujący sprężarkę od wewnątrz – dodatkowo w przypadku nieszczelności, dodany barwnik pokaże miejsce wycieku. W ten sposób oszczędzamy Twoje pieniądze, gdyż raz uzupełniony gaz, dłużej pozostanie w układzie.

Posiadamy nowe w pełni automatyczne urządzenie do kompleksowej obsługi układów klimatyzacji – sprawdzenie szczelności – próba próżniowa, wymiana oleju w układzie, uzupełnienie czynnika wraz z barwnikiem, który w przypadku nieszczelności lub uszkodzenia lokalizuje źródło wycieku. Zapewniamy profesjonalne usługi w zakresie:

 • przeglądy okresowe klimatyzacji,
 • kontrola szczelności układu (ciśnieniowa, podciśnieniowa oraz barwnikiem UV),
 • naprawa i wymiana przewodów aluminiowych,
 • wymiana parowników i chłodnic,
 • naprawa sprężarek,
 • naprawa instalacji elektrycznej, urządzeń i paneli sterujących klimatyzacją,
 • naprawa wentylatorów,
 • wymiana filtrów kabiny,
 • odzyskanie i uzupełnienie czynnika chłodniczego (gazu).

Klimatyzacja samochodowa - O czym należy pamiętać?

Serwis klimatyzacji poznańAby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie klimatyzacji samochodowej, warto przestrzegać praktycznych wskazówek:

 • uruchomiaj klimatyzację raz na kilka dni, przynajmniej na 10 minut – pozwoli to zachować sprawność kompresora,
 • raz na 2 lata wymień czynnik chłodzący w klimatyzacji
 • raz na rok wymień filtr kabinowy,
 • regularne korzystaj z produktów przeciwbakteryjnych i zwalczających nieprzyjemne zapachy

 

 

 

 

Pamiętaj – jeśli przez dłuższy czas klimatyzacja nie jest uruchamiana, to dodatki smarujące zawarte w chłodziwie przestaną spełniać swoje funkcje szybciej niż myślisz. W efekcie elementy gumowe uszczelnień w układzie klimatyzacji starzeją się w przyspieszonym tempie. Wtedy pojawienie się nieszczelności to już tylko kwestia czasu. Warto więc włączać klimatyzację regularnie, nawet jeśli temperatura na zewnątrz nie zachęca do chłodzenia wnętrza samochodu. Należy to robić przynajmniej raz w tygodniu i pozwolić aby klimatyzacja pracowała przynajmniej przez kilka minut. Prawidłowa eksploatacja układu klimatyzacji – przynajmniej raz w roku poddana okresowemu przeglądowi – daje nie tylko gwarancję czystego powietrza wewnątrz auta, ale i pewność, że nie dojdzie do nagłej usterki.

 

Pamiętaj – rutynowego przeglądu klimatyzacji samochodowej wcale nie musisz robić latem. Zabieg ten można wykonać już wiosną, zanim nadejdą gorące dni. Wykonujemy czyszczenie i serwis klimatyzacji przez cały rok. Jeżeli nie jesteś pewien, kiedy ostatnio zadbałeś o klimatyzację – zarezerwuj wizytę – zbadamy stan sprężarki, skuteczność chłodzenia układu  oraz przede wszystkim poziom ilości czynnika chłodzącego. Wszelkie usterki i nieszczelności zostaną zreperowane, a w przypadku stwierdzenia poważnego uszkodzenia kompresora, po prostu go wymienimy. Wszelkie naprawy wykonujemy po akceptacji ich zakresu i kosztów przez Klienta.

Opinie naszych klientów

Krzysztof Grajzer

"No cóż serwisuję swoje volvo w tym warsztacie w zasadzie od początku od jego istnienia, co prawda mam starą V40 ale staram się onią dbać i gdyby nie ten serwis napewno nie była byc tak dobrym stanie..."

Damian Urban

"Profesjonalizm!!! Szacun za obsługę klienta!!"

Mikołaj Krawczyk

"Serwis bardzo dobry, jak na razie mnie nie zawiedli jestem tu już kolejny raz."
Powrót do góry