Serwis i czyszczenie klimatyzacji

Serwis klimatyzacji wykonany na czas

 

Gdy temperatura na zewnątrz wzrośnie i będzie konieczność korzystania z klimatyzacji, zapraszamy na uzupełnienie czynnika oraz wymianę oleju w sprężarce i dodanie barwnika. Podczas serwisu klimatyzacji wymieniamy bądź uzupełniamy czynnik chłodzący – gaz, olej smarujący sprężarkę od wewnątrz – dodatkowo w przypadku nieszczelności, dodany barwnik pokaże miejsce wycieku. W ten sposób oszczędzamy Twoje pieniądze, gdyż raz uzupełniony gaz, dłużej pozostanie w układzie.

 

Posiadamy nowe w pełni automatyczne urządzenie do kompleksowej obsługi układów klimatyzacji, dzięki któremu wykonujemy kompleksowy serwis klimatyzacji w samochodzie – sprawdzenie szczelności – próba próżniowa, wymiana oleju w układzie, uzupełnienie czynnika wraz z barwnikiem, który w przypadku nieszczelności lub uszkodzenia lokalizuje źródło wycieku.

 

Zapewniamy profesjonalne usługi w zakresie:

 • przeglądy okresowe klimatyzacji,
 • kontrola szczelności układu (ciśnieniowa, podciśnieniowa oraz barwnikiem UV),
 • naprawa i wymiana przewodów aluminiowych,
 • wymiana parowników i chłodnic,
 • naprawa sprężarek,
 • naprawa instalacji elektrycznej, urządzeń i paneli sterujących klimatyzacją,
 • naprawa wentylatorów,
 • wymiana filtrów kabiny,
 • odzyskanie i uzupełnienie czynnika chłodniczego (gazu).

Skontaktuj się
i skorzystaj z naszych usług

 

Zadzwoń do nas
serwis volvo zadzwoń 61 64 64 054

 

lub napisz:
napisz do serwis volvo serwis@serwisvolvo.pl

Napisz wiadomość

 

<h2>&nbsp;</h2>

Klimatyzacja samochodowa - O czym należy pamiętać?

 

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie klimatyzacji samochodowej, warto przestrzegać praktycznych wskazówek:

 • uruchomiaj klimatyzację raz na kilka dni, przynajmniej na 10 minut – pozwoli to zachować sprawność kompresora,
 • raz na 2 lata wymień czynnik chłodzący w klimatyzacji
 • raz na rok wymień filtr kabinowy,
 • regularne korzystaj z produktów przeciwbakteryjnych i zwalczających nieprzyjemne zapachy.

Pamiętaj – jeśli przez dłuższy czas klimatyzacja nie jest uruchamiana, to dodatki smarujące zawarte w chłodziwie przestaną spełniać swoje funkcje szybciej niż myślisz. W efekcie elementy gumowe uszczelnień w układzie klimatyzacji starzeją się w przyspieszonym tempie. Wtedy pojawienie się nieszczelności to już tylko kwestia czasu. Warto więc włączać klimatyzację regularnie, nawet jeśli temperatura na zewnątrz nie zachęca do chłodzenia wnętrza samochodu. Należy to robić przynajmniej raz w tygodniu i pozwolić aby klimatyzacja pracowała przynajmniej przez kilka minut. Prawidłowa eksploatacja układu klimatyzacji – przynajmniej raz w roku poddana okresowemu przeglądowi – daje nie tylko gwarancję czystego powietrza wewnątrz auta, ale i pewność, że nie dojdzie do nagłej usterki.

Pamiętaj – rutynowego przeglądu klimatyzacji samochodowej wcale nie musisz robić latem. Zabieg ten można wykonać już wiosną, zanim nadejdą gorące dni. Wykonujemy czyszczenie i serwis klimatyzacji przez cały rok. Jeżeli nie jesteś pewien, kiedy ostatnio zadbałeś o klimatyzację – zarezerwuj wizytę – zbadamy stan sprężarki, skuteczność chłodzenia układu oraz przede wszystkim poziom ilości czynnika chłodzącego. Wszelkie usterki i nieszczelności zostaną zreperowane, a w przypadku stwierdzenia poważnego uszkodzenia kompresora, po prostu go wymienimy. Wszelkie naprawy wykonujemy po akceptacji ich zakresu i kosztów przez Klienta.

Odgrzybianie samochodu za pomocą ozonu

 

W okresie jesiennym polecamy usługe odgrzybiania samochodu Ozonem! Ozonowanie klimatyzacji jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów z całego układu klimatyzacji i z wnętrza samochodu.

 

Ozon jest gazem i dzięki temu dociera dosłownie w każdy zakamarek zarówno układu klimatyzacji jak i całego wnętrza. Prawidłowo przeprowadzone ozonowanie sprawia, że działaniu ozonu poddana jest cała tapicerka łącznie z podsufitką.

 

Pozbywanie się uciążliwych i uporczywych zapachów za pomocą ozonu nie polega na ich maskowaniu, ale na usuwaniu poprzez utlenianie związków chemicznych, w tym również tych, o przykrym zapachu.

 

Cena ozonowania - 60 zł.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 serwisvolvo.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.