Geometria kół

Geometria kół

Kiedy należy ustawić zbieżność kół?

 

Poprawna geometria kół ma bezpośrednie przełożenie na Twoje bezpieczeństwo – prostsze kierowanie pozwoli na utrzymanie toru jazdy bez zbędnego wysiłku, oraz umożliwi uzyskanie maksymalnej przyjemności z prowadzenia auta. Co więcej, prawidłowa geometria kół pozwala ograniczyć zużycie opon oraz zmniejszyć spalanie, a to bez wątpienia przełoży się na większe oszczędności w Twoim portfelu.

 

Geometrię kół wykonujemy na najnowszym urządzeniu firmy Hoffman w technologii 3D oraz w systemie camer CCD. Dzięki temu urządzenie to ma dużo większe możliwości pomiarowe i regulacyjne; ma bardzo wysoką dokładność i szybkość pomiaru. Firma Hoffman została wyróżniona i nagrodzona za to urządzenie na targach branżowych w Essen 2.

 

Najczęstsze symptomy dające znak że należy koniecznie wykonać geometrię kół:

  • gdy pojazd skręca, pomimo neutralnej pozycji kierownicy,
  • gdy pojazd ściąga w którąś stronę,
  • gdy opony zużywają się nieregularnie,
  • gdy uderzyłeś kołem w przeszkodę,
  • gdy chcesz, by nowe opony służyły Ci przez długie lata.

Najnowocześniejszy sprzęt do precyzyjnego ustawiania geometri kół

<h2>Najnowocześniejszy sprzęt do precyzyjnego ustawiania geometri k&oacute;ł</h2>

Cały czas inwestujemy w rozwój naszego serwisu samochodowego, dlatego możemy Państwu zaoferować najwyższej jakości usługi.

W ramach ustawiania geometri kół dysponujemy najnowocześniejszą platformą pomiaru laserowo-komputerowego, która pozwala bardzo precyzyjnie i szybko ustawić prawidłowe parametry.

Tak ustawiona geometria kół samochodu zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy tak jak przewidział to producent pojazdu.

Wykwalifikowany specjalista przeprowadza pomiar i następnie dokonuje niezbędnych korekt.

Zapraszamy do kontaktu i umówionenia wizyty.

Rezerwacja wizyty

Skontaktuj się
i skorzystaj z naszych usług

 

Zadzwoń do nas
serwis volvo zadzwoń 61 64 64 054

 

lub napisz:
napisz do serwis volvo serwis@serwisvolvo.pl

Napisz wiadomość

Na czym polega prawidłowe ustawienie geometrii kół?

 

Najważniejszym i najczęściej ustawianym parametrem geometrii kół jest ich zbieżność. Jest to zależność wzajemnego ustawienia kół przednich i tylnych. Gdy patrzymy na auto z góry, może nam się wydawać, że są one ustawione do siebie całkowicie równolegle. Jednak w rzeczywistości tak nie jest i kąt zbieżności wynosi mniej więcej od +3 do –3 stopni. W przypadku dodatniego mówimy, że koła są zbieżne, przy ujemnym, że rozbieżne.

 

Zbieżność kół jest często jedynym parametrem możliwym do wyregulowania w nowoczesnych samochodach. Zbieżność decyduje o stabilności przy jeździe na wprost oraz o zużyciu opon i oporach toczenia.
Kolejnym parametrem geometrii kół jest kąt pochylenia kół. Aby zrozumieć, czym jest, należy spojrzeć na samochód z przodu. Przedłużenie kształtu kół powinno utworzyć ramiona wysokiego trójkąta równoramiennego. Kąt pomiędzy kołami może wahać się od + 10 do – 10 stopni. Jeśli koła są pochylone górną krawędzią do środka samochodu, to kąt jest ujemny, czyli ustawiony jest tzw. negatyw. Jeśli koła przypominają bardziej kształt litery V, to jest to pozytyw (kąt dodatni)

 

Kąt wyprzedzenia zwrotnicy jest parametrem wpływającym w znacznej mierze na stabilność auta przy jeździe na wprost, Jest to kąt, jaki tworzy sworzeń zwrotnicy z prostą pionową prostopadłą do powierzchni jezdni mierzony wzdłuż osi poprzecznej samochodu.

 

Zabieg kontroli ustawienia geometrii kół najlepiej przeprowadzać po sezonie zimowym gdy z dróg zniknie już lód.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2024 serwisvolvo.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.