Czy warto kupić używane Volvo V70 ?

Volvo V70 - bezpieczne, prestiżowe, praktyczne, wygodne i szybkie. Kilkanaście lat temu było zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych. Teraz ceny prawie nowych modeli są bardzo kuszące, bo model ten od 2016 roku nie jest już produkowany.

Mimo to V 70 jest niezwykle popularny. Dał się poznać jako jedna z największych kombi na rynku, jako auto rodzinne, bezpieczne i bardzo oszczędne. Auto można uznać za trwałe. Atutem pojazdu jest bagażnik – duży i kanciasty, jak przystało na szwedzkie kombi. 

O solidności tego modelu świadczy niewielka ilość młodszych roczników (2014-2015) na portalach  sprzedażowych.

Volvo V70 w wersji z silnikiem benzynowym 2.4 zapewnia bardzo wysoki komfort jazdy. Znaczna moc, daje kierowcy poczucie bezpieczeństwa.

Producent zadbał nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o wygodę użytkowników Volvo. Siedzenia  w V70 są niezwykle wygodne i docenione przez użytkowników. Przejechanie nawet tysiąca kilometrów nie powoduje zmęczenia, a osobom z problemami kręgosłupa pozwala podróżować bez bólu.

Obecnie silniki z turbodoładowaniem cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ są znacznie bardziej elastyczne od wolnossących odpowiedników, a zużywają praktycznie tyle samo paliwa. Skandynawska firma dostrzegła zalety tłoczenia powietrza do cylindrów już kilkanaście lat temu. Większość z jednostek napędowych modelu V70 wyposażono w turbosprężarkę.

Idealnym źródłem napędu jest dwulitrowy turbodoładowany silnik o mocy 181 KM. W połączeniu z ośmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów zapewnia dobrą dynamikę przy niskim spalaniu paliwa.

Dobrą  dynamikę gwarantuje również starszy motor 2.4 turbo, dostępny w wersjach o mocy do 215 KM. Była to jednostka produkowana przez kilka lat (obecnie już nie produkowana).

Biorąc pod uwagę zalety V 70 i jego wszechstronność, auto jest godne polecenia. Posiadacz tego modelu  będzie bardzo zadowolony ze swojego wyboru. 

Powrót do góry